• Genel
  • 0

MAFETYA

Fethiye’de hizmet veren Özel Şehit Fethi Bey İlköğretim Okulu öğrencileri, İzmir’de Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen ilköğretim okulları arası Matematik, Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA)’na damga vurdu. 71 ilden 2 bin 876 öğrencinin katıldığı yarışmada, 6. sınıf öğrencimiz Muhammed AKDU Türkiye 3. lüğü ve Ege Bölge 1. liği ile bronz madalya kazanarak büyük bir grur yaşattı.
Slayt1

Konuyla ilgili Özel Şehit Fethi Bey İlköğretim Okulu’ndan yapılan açıklamaya göre katılımcı öğrencilere altıncı, yedinci ile sekizinci sınıf kategorilerinde matematik ve fen soruları soruldu. Her kategoride ilk 30’a giren öğrencilere ödülleri İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı tarafından takdim edildi.

Özel Şehit Fethi Bey İlköğretim Okulu idarecileri söz konusu başarının tesadüf değil okul, aile ve öğrenci arasındaki uyumlu çalışmanın bir ürünü olduğunu belirtti. Matematik olimpiyatı çalışmalarının zorlu bir süreç olduğunu ifade eden Olimpiyat Koordinatörü Yasin EREN, 5. sınıftan itibaren Fethiye’deki yetenekli öğrencileri keşfedip özel eğitmenler tarafından çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Slayt2

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir